reklama

Nezahrávejme si s kosmetikou. Víme, které se vyhnout!

Že má kosmetika zkrášlovat, ví každý z nás, ale někdy její použití přináší problémy

Foto: Profimedia.cz

Reklamy všude kolem útočí svými vychvalovanými účinky a jeden výrobek je dokonalejší než druhý. Zaručují nám zářivě čistou pleť, vlasy bez lupů, jemnou pokožku a omládnutí o několik let.Výzkumy v laboratořích však často zjišťují něco jiného. Některá kosmetika obsahuje takové látky, které byste si rozhodně dobrovolně na tělo nenanesli!

Slibovaný bylinný základ nechybí, vitamíny také doplněny bývají, ale tím to pozitivní velmi často končí. Je potřeba ještě dodat velké množství zahušťovadel, pojidel, barviv a látky, které konzervují a zabíjejí nebezpečné bakterie. Mnozí z nás se již setkali s tím, že po určité době používání zubní pasty máme v ústech divnou pachuť, u zubaře řešíme problém se zubním kamenem, ústní dutina je podrážděná.

Dezinfekční látky v pastě obsažené vybijí sice v našich ústech škodlivé bakterie, ale vybijí bohužel i ty prospěšné! Ústní mikroflóra a sklovina bývá často díky nevhodné zubní pastě poškozena.

Plešatost z mytí hlavy

Podobně je to s další běžnou kosmetikou, například šampony. Díky chemickým pěnivým prostředkům, které po čase způsobují degeneraci vlasových folikul můžeme být po čase plešatí, v lepším případě nám začnou více padat vlasy. Obdobné je to se sprchovými gely, které mohou způsobovat různé alergie, krémy na pleť, jejichž účinek dlouho nelze zpozorovat atd.
Co máme tedy dělat, když si chceme pokud možno zdravě čistit zuby, omladit pleť a mýt pravidelně vlasy? Odpověď není zdaleka tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát.

Čtěte obaly!

Běžně kupovaná kosmetika nemůže být zcela prosta chemických přídavných látek. Důležité však je jejich množství. Budeme se muset naučit číst na obalech kosmetických přípravků jejich složení tak, jak už se to většina z nás naučila na potravinových výrobcích, protože to, co je na kůži, se také vstřebává do těla.

V dnešní internetové době je dobré před koupí nového kosmetického výrobku prostudovat jeho složení a teprve potom se rozhodnout, zda zkusíme firmou slibovaný účinek!



reklama
reklama
reklama