Na chřipku a nachlazení přírodní cestou! Zvítězíte
Nechcete svůj žaludek přetěžovat léky na chřipku? Zkuste bojovat s nachlazením přírodní cestou
Prevence proti nachlazení, kašli, chřipkám a jiným onemocněním je velmi důležitá. Nenechte se ovlivnit změnou počasí a připravte váš organismus na bacily a viry.
Nejdůležitější prevencí je zvyšování imunity organismu. Základem je dodržování pravidelné stravy, čerstvá zelenina a dostatek vitamínu C. Podívejte se s námi na to, jak bojovat s nachlazením přírodní cestou.
Co vše léčit přírodní cestou?
Velmi častým onemocněním je bronchitida. Zánět průdušek se dá pomocí bylin utlumit. Výborným lékařem je divizna a z ní udělaný čaj. Na kašel a nachlazení pomohou kromě divizny med, cibule, máta a další bylinky. Na kašel je třeba hodně pít teplé tekutiny, jako je teplá voda nebo čaj. Při kašli nepijte nápoje s kofeinem.
Na bolest v krku pomáhají přírodní kloktadla, která potlačí infekci a zklidní zanícení. Pokud při nachlazení či chřipce vyskočí teplota na 39 stupňů, je nejvyšší čas navštívit lékaře. Imunitní systém můžete posilovat česnekem, bylinkovými čaji a extraktem z echinacey.
Zázračná medicína
V první řadě nesmíme zapomenout na léčivé květy divizny. Nejčastěji se používá při onemocnění průdušek, léčí kašel a má protizánětlivé účinky. Nejoblíbenější jsou výluhy z květů divizny. Stačí je zalít horkou vodou a počkat až zežloutne. Nápoj užívejte na kašel a chrapot. Čaj z listů divizny je nutné přecedit přes pláténko. Diviznu berte v malých dávkách, protože jsou kromě květů, všechny části mírně jedovaté. Nepopsatelně dobrý je i sirup z divizny. Dejte květy do nádoby s víčkem a hodně je posypte cukrem. Nechte odležet a každý den přicukrujte.
Opravdu zázračné účinky na nachlazení má zázvor. Rostlina metr vysoká je známá díky svým oddenkům. Jsou pikantní a nesou nádech exotiky. Zázvor se používá při prevenci proti rýmě, kašli a chřipce. Dále nám podporuje trávení a dokonce má afrodiziakální účinky. Připravit si čaj je velmi jednoduché. Oloupejte si oddenek a kousek zázvoru si dejte rovnou do konvice s čajem. Nastrouháme si zázvor a zalijeme ho horkou vodou. Přidejte trochu skořice a hotový čaj přeceďte. Dochuťte si ho citronem a medem nebo pomerančovou šťávou.
Léčivé účinky přírody
Osvědčeným nápojem proti kašli je horká citronová voda smíchaná s medem. Pokud chcete sáhnout po klasice, využijte sílu horkého grogu. Stačí lžíci šípků, lžíci rakytníku a necháme je povařit dvě minuty v horké vodě. Vše přecedíme a do horkého čaje přidáme lžíci cukru a panáčka rumu.
Mezi kloktadla domácí výroby si zařaďte tento. Stačí 125 ml teplé vody, 1 čajovou lžičku citronové šťávy, jednu lžičku soli a špetku kajenského pepře. Kloktejte několikrát denně. Kajenský pepř zmírní bolest v krku. Méně drastickým kloktadlem je čtvrt litru vroucí vody se dvěma čajovými lžičkami sušené šalvěje a půl lžičky mořské soli. Šalvěj louhujeme deset minut a pak scedíme. Mořská sůl má desinfekční účinky. Roztok kloktejte několikrát denně.