reklama

Močové infekce: Jeřabiny lepší než brusinky

Až vidíme rudě, jak se stále opakuje, že na infekce močových cest jsou nejlepší brusinky. Přímo v redakci jsme ale vyzkoušeli levnější, dostupnější a přitom vysoce účinný prostředek!

Foto: Profimedia.cz

Až vidíme rudě, jak se stále opakuje, že na infekce močových cest jsou nejlepší brusinky. Přímo v redakci jsme ale vyzkoušeli levnější, dostupnější a přitom vysoce účinný prostředek!

Stačily dva dny s čajem z "obyčejných" jeřabin a zánět ustoupil. Tip na  přírodní léčbu se v rodině naší redakční kolegyně předává mezi ženami z generace na generaci. Zkuste také jeřabiny!

Pomáhají na ledviny

A co o těchto krásně sytě oranžových bobulích říkají herbáře a bylinkáři? Podle nich je jeřáb obecný  zdrojem vitamínu C, má mírně projímavé a močopudné účinky. Je vhodný jako pomocný detoxikační prostředek na podporu jaterních a ledvinových funkcí. 

Kromě toho zlepšuje metabolismus, tlumí bolestivost, je vhodný pro diabetiky, používá se také jako prostředek snižující vysoký krevní tlak, při sklerotických obtížích a při poruchách štítné žlázy. Ale pozor, za syrova jsou jeřabiny  nestravitelné.

Pořád dokola?

Opakovanými infekcemi močových cest trpí každá pátá žena, patří tedy k nejčastějším nemocem vůbec.  Stačí krátké prochladnutí, kdy je organismus oslabený, a nevítané příznaky - pálení, řezání a štípaní - se znovu objeví.

Pokud močová infekce probíhá bez závažnějších příznaků (není-li tedy krev v moči, pociťujete pouze mírné pálení a nemusíte chodit na WC každou chvíli), lze infekci zvládnout samoléčbou.

Nejlepší je zůstat doma v klidu a teple a dostatečně pít. Pokud však příznaky do dvou tří dnů neustoupí, je nutné vyrazit k lékaři, který obvykle předepíše antibiotika.

Jak to funguje?

Ženy, kterým se infekce neustále vrací, by se na samoléčbu spoléhat neměly. Mohou si ji dovolit jen při velmi slabých projevech nemoci, jinak je třeba navštívit doktora.

Díky antibiotikům se bakterie nemohou ve sliznicích dolních cest močových a měchýře množit. Problémem je ovšem možnost vzniku rezistence na antibiotika. Měla by se užívat s rozmyslem - nevyžadujte je jenom proto, „aby se něco nestalo" či „jako prevenci". A věřte, že nejlepší jsou tradiční a osvědčené léky. Vůbec neplatí, že čím novější a dražší léčivo, tím lépe.

Poraďte se!

Radu a pomoc najdete u lékaře, který vám poradí pro vás nejlepší postup při léčbě opakovaných zánětů močových cest, například s pomocí Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky (ZP MV ČR), druhé největší veřejné pojišťovny na území ČR.

ZP MV ČR má za sebou již téměř 20 let úspěšné činnosti a je otevřena všem věkovým, sociálním a profesním skupinám obyvatelstva. Jejích služeb v současné době využívá téměř 1 130 000 klientů, kteří pochopili, že zdraví je nejcennější hodnotou lidského života.

Jaké jsou výhody ZP MV ČR:

  • přispívá na některá vyšetření a očkování nad rámec veřejného zdravotního pojištění
  • přináší široké spektrum slev a výhod
  • vytvořila unikátní službu KARTA ŽIVOTA, se kterou se vám dostane ještě rychlejšího a cíleného zásahu lékařů záchranné služby
  • poskytuje nejjednodušší administrativu pro OSVČ
  • poskytuje bezkonkurenčně výhodné cestovní pojištění
  • přináší zajímavé preventivní programy na rok 2011

Více informací naleznete ZDE a ZDE

VÍTE, CO JSOU LYZÁTY?

Účinně pomáhají takzvané bakteriální lyzáty - směsi nejčastějších bakterií či jejich částí. Osvědčený je lék připravený z 18 kmenů bakterie E. coli, která ve více než 80 procentech případů stojí za vznikem infekcí močových cest.

reklama
reklama
reklama