Jak zachránit zuby před kazem a parodontózou?
Zuby si můžete čistit třeba stokrát denně. Pokud to ale neděláte správně, moc si nepomůžete. Naučí vás to odborník.
Návštěvu dentální hygieny stále mnoho Čechů považuje buď za zbytečný luxus nebo tahání peněz z kapsy, popřípadě obojí. To je ovšem velký omyl.
Podle odborníků ve správně vyčištěných ústech nedostanou šanci ani zubní kaz, ani záněty. Což jsou právě dva nejčastější faktory, které vás mohou připravit o zuby.
Je to na vás!
Profesionální dentální hygiena je především léčebný proces, který udržuje chrup a dásně zdravé a bez zánětu. Dentální hygiena napomáhá při léčbě zánětu dásní (gingivitidy) a parodontózy. Při tomto ošetření vám chrup i dásně dokonale vyčistí - ale pak už je to na vás!
Doporučujeme: Krvácení dásní? Může to být plíseň, čistěte dál
Ještě důležitější totiž je, že vám dentální specialista doporučí, jaké pomůcky používat, a určí i velikost jednotlivých mezizubních kartáčků a dalších prostředků pro důkladné vyčištění prostoru mezi zuby. Velkým problémem totiž bývá nesprávné čištění zubů.
Jednou denně, ale perfektně!
Každodenní péče o dutinu ústní je základním krokem ke zdravým zubům. Velmi často sice klienti věnují čištění chrupu nemálo času i energie, ale jejich technika bývá bohužel špatná, takže nedocílí kýženého výsledku - čistého zubu bez zubního plaku. Varovnou známkou je krvácivost dásní. Důležité přitom je, aby chrup byl jednou denně perfektně vyčištěný a zbavený plaku.
Nakonec vám hygienista doporučí vhodnou periodicitu návštěv profesionální dentální hygieny. Není univerzální pravidlo, kolikrát do roka opakovat návštěvu dentální hygienistky. Každý chrup je jiný. Zpravidla to ale bývá dvakrát až třikrát do roka.
V tomto videu zubní lékař vysvětlí, co vám přinese odborné ošetření dentální hygieny, i jak postupovat doma při každodenním čištění včetně doporučení jednotlivých pomůcek.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Vědci hlásí: Vyrobili jsme umělou spermii!