reklama

10 tipů na přírodní antidepresiva: Zatočte s podzimním splínem zdravě a snadněji

Chladná rána, kratší dny a méně sluníčka se na naší náladě nepodepisují zrovna nejlépe. Možná i vy patříte k lidem, kteří mívají sklon podléhat podzimním splínům. Ne vždy je ale třeba sáhnout po chemických přípravcích. Poradíme vám, jak s podzimní depresí zatočit zdravým a příjemným způsobem.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Podle statistik jsme poslední roky citlivější, a tedy snadněji náchylní k nejrůznějším splínům i dlouhodobým depresím. Intenzita nepříjemných pocitů, kdy vás nic moc netěší a vy byste se nejraději zachumpali pod peřinu a vše zaspali, je různá. Ne vždy je však třeba sáhnout po uvolňující pilulce. 

Život by se měl prožívat, nikoli přežívat nebo snažit vydržet. Moc dobře vím, že se to mnohem snadněji napíše, než koná, protože občas se asi u každého z nás objeví pocity marnosti, vyčerpání a psychické únavy, ať děláte, co děláte.

  „O radost se člověk dělí, zatímco smutek nosí sám.“ Jan spálený, český skladatel a hudebník Splín, k citátu, žena.cz

Ordinace lékařů se specializací na pochroumané duševní stavy člověka jsou plné a v období podzimních plískanic nejspíš ještě plnější.

Je-li člověk opravdu bezradný a tuší, že si sám nedokáže pomoci, pak je jistě namístě zajít k odborníkovi. Pokud však víte, že váš splín je přechodný, související třeba s aktuálním počasím nebo stresem v práci, zkuste si nejprve pomoci sami. 

Vybrala jsem několik tipů, které vám v takové situaci mohou pomoci zmírnit nepříjemné duševní rozpoložení, případně vás z něj vytáhnout docela.

Řeč je o přírodních antidepresivech a několika krátkých tipech na závěr. 

Více v grafice :)

reklama
reklama