reklama

Jak si zvednout sebevědomí? Začněte flirtovat

Muž si prý většinou myslí, že je to právě on, kdo vyslal signál k zahájení flirtování. Studie ukazují, že až v devíti z deseti případů to je naopak.

Foto: iStock

Flirtování, bohužel nejčastěji virtuální, je v současnosti v rozkvětu. A rozhodně neflirtují pouze nezadaní jedinci.

Psychologové dokonce varují, že jde o tenký led na cestě k nevěře. U lidí žijících v trvalém svazku potřeba flirtování může znamenat jistý pocit domácí nedoceněnosti, kterou najednou najdou jinde.

"Flirtování u žen, které jsou zadané, může být i znakem toho, že daná žena není ve vztahu spokojená a nemá od partnera dostatek pozornosti. Vyhledává si ji poté mimo domov, protože každá z nás touží po určitém ocenění jejího vzhledu a ujištění, že je stále žádoucí," vysvětluje koučka Lenka Černá.

Lék na sebedůvěru

Pokud se ale zaměříme pouze na nezadané jedince, jak jim flirtování může pomoci? "Každá žena by se flirtování i svádění měla naučit, protože si tím do jisté míry trénuje sebevědomí. Žena by si měla být vědoma nejen svých vnitřních kvalit, ale i těch fyzických. I když to může znít povrchně, flirtování i svádění k našemu životu prostě patří a je příjemným kořením, které nám může dodat sebedůvěru," říká koučka Lenka Černá.

A jaký je pak rozdíl mezi flirtování a sváděním? "Velký. A to primárně v tom, že když flirtujeme, není naším hlavním cílem danou osobu získat pro sebe a mnohdy to děláme zcela nevědomky. Naopak když svádíme, zaměřujeme na daného člověka cílenou pozornost a vysíláme vůči němu jasné signály," říká Lenka Černá.

Jak na to virtuálně?

Muži potřebují jasnější a cílenější signály k tomu, aby se "chytili". Přesto by se i virtuální flirt měl vyvíjet postupně, pomalu a v podstatě nenápadně, a to i přesto, že právě kontakt, který nám neumožňuje osobní setkání, svádí k větší troufalosti a odbržděnosti. I tady ovšem platí, že to nejzajímavější a nejchytlavější si vždycky nechejte na konec. Na druhou stranu pozor na to, abyste to nenatahovali déle, než je zdrávo, protože váš protějšek může ztratit zájem.

Jak na to "face to face"?

Odborníci kladou důraz na řeč těla. A samozřejmě existují určité zažité a doporučované stereotypy, které by měly na opačné pohlaví pozitivně fungovat - pohled z očí do očí delší než čtyři sekundy, žena hrající si se svými vlasy, kterými upoutává mužovu pozornost, lesk na rtech, pootevřená ústa, rovná záda a vystrčený hrudník. Efektní je prý taktéž fyzické zrcadlení, což znamená, že budete automaticky dělat to samé, co váš potenciální partner. Jedno je jisté: žádné univerzální rady ani na toto téma neexistují a všechno kolem se musí brát pouze jako doporučení.

reklama
reklama
reklama