Cvičíte, ale bez výsledku? Víme, co děláte špatně!
Rádi byste se trochu "osvalili", zpevnili své tělo a začali si budovat pevnější figuru? A nejde vám to, ať děláte co děláte? Pak děláte něco špatně a my víme co...
Rádi byste se trochu "osvalili", zpevnili své tělo a začali si budovat pevnější figuru? A nejde vám to, ať děláte co děláte? Pak děláte něco špatně a my víme co...
Zřejmě patříte k lidem, kteří jsou vybaveni především červenými vytrvalostními svalovými vlákny, díky kterým se svalstvo těžko buduje. Měli byste proto dodržovat některé zásady:
- trénujte krátce
- trénujte intenzivně
- v žádném případě to nepřehánějte s frekvencí tréninku.
Ve vašem případě totiž platí, že méně znamená více!
Svalové napětí by mělo být v rovnováze
Kdo se snaží mít svaly ve formě, zlepšuje tím nejen svůj vzhled, ale postupem času se bude cítit ve svém těle čím dál lépe, protože pravidelný trénink pozitivně ovlivňuje svalový tonus. Jako „svalový tonus" se označuje základní napětí svalu. I ve stavu uvolnění zůstávají některá svalová vlákna stále v „pohotovostním režimu". Svaly si udržují své přirozené napětí i tehdy, když ležíte na pohovce.
Doba svalům nepřeje...
Harmonicky vyladěný svalový tonus je pro naše tělo velmi důležitý. Bohužel sedavý způsob života spojený s nedostatkem pohybu vede k jednostranné zátěži a špatnému držení těla. Následkem toho svalový tonus neustále kolísá mezi dvěma nezdravými stavy. Je-li příliš vysoký, dochází k bolestem a nepříjemnému napětí, a naopak, je-li příliš nízký, cítíte se slabí a ochablí.
Pomocí inteligentního svalového tréninku můžete váš svalový tonus znovu uvést do rovnováhy. Důležité však je, aby byly kladeny rovnoměrné nároky na veškeré svalstvo.
Jeden z těchto tréninků si můžete vyzkoušet i v pohodlí svého domova. Portál FITHALL.cz pro vás připravil již druhý díl Zhubni do plavek se Sandrou, který je opět plný nových a náročnějších cviků než jste mohli nalézt v předešlém díle. Podívejte se:
První díl seriálu Zhubni do plavek si můžete nalézt ZDE!
Pozor na bolest!
Bolest svalů by při tréninku neměla nastat. Je to signál toho, že jste cvičili příliš mnoho. Bolest svalů mimochodem nevzniká pouze jejich překyselením, jak se dlouho předpokládalo. Příčinou bolestivého pocitu tahu jsou nepatrná poranění, která se ve sportovní medicíně označují jako„mikrotraumata". Tato drobná poranění většinou vznikají 1 až 2 dny po (přehnaném) tréninku a po několika dnech bez problémů odeznívají. Nicméně, přestože bolest svalů není nebezpečná, je nepříjemná - a v nejhorším případě se může každý pohyb stát utrpením. Nenechte to dojít tak daleko. Trénujte s mírou a dbejte na signály svého těla!
zdroj: Fithall.cz
--------------------------------------------------------------------------------
Vyberte si správné cvičení pro snižování nadváhy.