reklama

Jak si pojistit, aby se narodil kluk? Pověry vs. věda

Středověká patriarchální společnost toužila hlavně po chlapci-dědici, a tak dělaly ženy všechno možné, aby porodily syna.

Foto: Thinkstock

Dnes už všichni víme, že na pohlaví dítěte mají vliv pouze otcové. Mámy vždy předají ze své genetické výbavy budoucímu dítěti chromozom X, jiný nemají.

Na tatínkovi pak záleží, jestli do genetické výbavy potomka přejde další chromozom X, takže se narodí holčička, nebo jestli dostane do vínku mutovaný chromozom Y jako všichni kluci.

Jenže to se dřív nevědělo. A tak se vina přičetla maminkám. A protože patriarchální společnost toužila hlavně po chlapci-dědici, dělaly ženy všechno možné, aby porodily syna. Z generace na generaci se pak dědila ženská "moudrost", kterak toho docílit.

Doporučujeme: Máma feministka tajila pět let synovi, že je kluk!

Efekt byl z výše uvedených důvodů nulový, nicméně pravděpodobnost 1:1 dávala dost důvodů, aby lidé uvěřili lecčemu. Čemu všemu? A jak je tomu dnes?

Úplněk a misionářská poloha

  • Může za to měsíc: Přesněji řečeno doba, početí dítěte. Jestliže milostné hrátky, které vedou k početí, proběhnou za úplňku, narodí se dcera. Bude-li měsíc pouze ve čtvrti, přijde na svět chlapec.
  • Záleží na poloze: Jestliže zvolíte pro početí misionářskou polohu, bude výsledkem holčička. Když žena pojede "na koníčka", dostanete dědice.
  • Postel na sever: Kam při tom koukáte? Jestli směrem severním, čekejte kluka.
  • Kam vítr vane: I podle směru větru se věštilo pohlaví. Predikce ovšem stejně různorodé jako pohyb vzdušných mas a spolehlivé stejně jako předpověď počasí.
  • Jedině na podzim: Toužíte po chlapečkovi? Užívejte milostných hrátek v tomto období!

Dodržujte dietu a změňte klima

Dlouhodobé statistiky hovoří jasnou řečí. Při přirozeném početí se narodí 50 % chlapců a 49 % dívek. Přesto můžeme přírodě trochu napomoci. Třeba dietou.

U žen, které se snaží otěhotnět a mají jídelníček s vyšším obsahem kalorií, je totiž vyšší pravděpodobnost, že porodí chlapečka. Nižší hladina sacharidů a glukózy pak postačí "jen" na děvčátka.

Případně se dá změnit klima. Je totiž známo, že podíl chlapců se směrem k rovníku snižuje. A lze vyzkoušet i rady odborníků.

Dobře si to načasujte

Existují totiž moderní metody, kterými můžete šance trochu postrčit ve prospěch vytouženého pohlaví. Nedělejte si ovšem velké naděje na úspěch, změna se statisticky pohybuje mezi 1- 2 %. Jak na to?

Shettlesova metoda: Vychází z období ovulace. Jde o to, že spermie nesoucí mužské pohlaví jsou rychlejší a zranitelnější. Čím blíže k období ovulace sex proběhne, tím větší je pravděpodobnost, že se narodí kluk. Chcete-li naopak holčičku, doporučuje se pokusit o početí den až dva před ovulací: Odolnější, ale pomalejší "holčičí" spermie dostanou větší šanci dostat se na místo ve správný čas. Vhodná je prý také sexuální poloha zezadu, která hlubší penetrací dodá mužským spermiím náskok.

Více informací: Jak ovlivnit pohlaví dítěte při početí? Jde to!

Whelanové metoda: Podle ní připravují biochemické změny, které se odehrávají v těle ženy při ovulaci, prostředí přátelské ke spermiím s chromozomem Y. Pro početí chlapce proto doporučuje soulož 4-6 dní před ovulací, pro početí dívky 2-3 dny před ovulací.

Ericssonova metoda: Nabízejí ji specializované kliniky a spočívá v oddělení mužských a ženských spermií v bílkovině zvané albumin, kde se menší a rychlejší mužské spermie mohou pohybovat rychleji. Otec při ní poskytne vzorek spermatu, který se pak upravený zavede ženě do dělohy jako při umělém oplodnění.

Zaujala vás některá ze zmíněným metod? Můžete ji vyzkoušet, ale nečekejte zázraky. Možná by bylo daleko jednodušší smířit se s tím, co vám příroda nedělí. Holky i kluci jsou přece stejně fajn!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Co prozradí jazyk o pohlaví?

Chodíte doma nazí? Může se to nevyplatit!

Nejdražší "zbytečnosti" světa: Čokoláda, krém i dudlík

 

reklama
reklama
reklama