reklama

Babské rady: K dítěti pomůže ananas a grep

Některá žena otěhotní, sotva pomyslí na milostné hrátky, jiná se dlouhé měsíce trápí, a pořád nic. Právě pro ni máme babské rady, jak si přirozeně pomoci prostřednictvím ovoce a bylinek.

Foto: Isifa/Thinkstock

Některá žena otěhotní, sotva pomyslí na milostné hrátky, jiná se dlouhé měsíce trápí, a pořád nic. Právě pro ni máme babské rady, jak si přirozeně pomoci prostřednictvím ovoce a bylinek.

Možná nedokážou zázraky, ale rozhodně neuškodí. Tak proč je nezávazně nezkusit, když nic jiného nepomáhá?

Doporučujeme: Možná vyhyneme: Reprodukční strategie žen se mění!

Začněte ovšem změnou životního stylu: Méně se stresujte, více odpočívejte. Nemyslete na otěhotnění, myslete na sex. Udržujte tělo v pohybu a nohy v teple, aby krev lépe kolovala a dostalo se jí hodně i do dělohy. Z téhož důvodu jezte častěji, v menších dávkách a odpusťte si jídla příliš horká nebo příliš studená. Vyhněte se také zdaleka "zabijákům plodnosti": alkoholu, kouření a přemíře kávy. A teď už k jídlu samotnému.

Grapefruit, sója, ananas

Šťáva z čerstvého grepu podporuje tvorbu ovulačního hlenu. Tento životodárný plodný hlen se v pochvě drží krátce před ovulací a po ní, celkem několik dnů. Je pružný, lepí se na prsty a dá se mezi nimi natáhnout až do délky pěti cm. Spermiím prodlužuje životnost a usnadňuje jejich pohyb k vajíčku. Grapefruity je optimální začít užívat pět dní před ovulací a vytrvat až do ovulace. Užívá se maximálně půl litru džusu na den.

Produkci plodného hlenu podporují také přírodní estrogeny obsažené v sóje. Užívá se pouze před ovulací, protože může vyvolat stahy dělohy.

Mohlo by vás zajímat: Milování na povel? Kdepak! Souložit a nemyslet!

S úspěšným uhnízděním embrya potom pomůže komplex enzymů zvaný bromelin (bromelain). Obsahuje ho hlavně ananas. Jak na to? Ananas rozpůlíte, odstraníte zdřevnatělý střed a rozdělíte ho na pět stejných částí. Každý den si dáte jednu. Začít s konzumací se doporučuje jeden až dva dny po ovulaci. Pozor, po otěhotnění naopak syrový ananas úplně vhodný není, protože ve velkém množství může vyvolat stahy dělohy. Klidně si ho však můžete vychutnat kompotovaný nebo v podobě džusu, protože tepelnou úpravou se bromelin ničí.

Kontryhel, malina, drmek

Na otěhotnění může mít pozitivní vliv i spousta bylinkových čajů, které se většinou začínají užívat asi čtvrt roku před otěhotněním. Patří k nim i čaj z kontryhele, který připravovaly ženám toužícím po miminku už středověké báby kořenářky. Reguluje menstruační cyklus, tlumí bolesti a nadměrné krvácení. Podporuje růst sliznice. Užívá se jen do ovulace, protože vyvolává stahy dělohy. Pije se dvakrát denně maximálně dvě deci.

Maliníkový čaj také podporuje tvorbu ovulačního hlenu a mírní bolest při menstruaci. Stejně jako kontryhel se pije pouze do ovulace, protože též vyvolává děložní stahy. Nasadit ho můžete opět po ukončeném 35. týdnu těhotenství pro usnadnění porodu.

Modře kvetoucí bylina drmek obecný (vitex agnus castus) reguluje menstruační cyklus a vyrovnává hormonální hladiny. Potlačuje nadměrnou tvorbu prolaktinu a je vhodná pro ženy s mírně sníženou hladinou progesteronu. Lze užívat ve formě čaje a dostanete ji také v lékárnách jako tablety, tobolky nebo tinkturu.

Podobně jako výše zmíněné byliny působí i šalvěj, meduňka, heřmánek, sporýš lékařský a spousta dalších bylinek a přírodních přípravků. O některých je to spolehlivě prokázáno, u jiných se předpokládá...

Jak jste na tom vy? Věříte v zázračnou moc bylinek? O tom můžete diskutovat pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Chcete otěhotnět? Zakažte mu vepřové a notebook v klíně

Jméno dítěte předurčí jeho lásky a životní úspěchy

Syndrom mrzutého muže: Máte ho doma taky?


 

reklama
reklama
reklama