reklama

Jak si vybíráme vůně? Víme víc

Každá kosmetická vůně je něčím zvláštní. Čím se řídí náš čich?

Foto: www.aprodelta.cz

Odpověď na titulní otázku je pravděpodobně u většiny z nás kladná. V žebříčcích popularity celosvětově vedou osvědčené značky jako Dior, Chanel a Guerlain, populární je unisexová  CK One.

V poslední době nacházejí ženy oblibu dřevitých vůní. Záleží však na vkusu a založení člověka, někdo má rád jemné vůně citrusů, jiný květinové. Mnohé z nás rozbolí z určité vůně hlava, protože těžší odér podráždí čichové centrum v mozku. Proto je potřeba být ohleduplný k ostatním, zejména tam, kde sdílíme po celou pracovní dobu společné prostory.

Mimo světlo a teplo

Důležité je o vůních vědět něco víc, než jak voní. Doporučuje se parfémy ukládat do tmavých skříněk, nebo zásuvek, vydrží zde i několik let. Pokud stojí na světle a v teple, vyhoďte je ve chvíli, kdy ztmavnou. Jejich příjemná vůně se tím změní v poměrně ostře štiplavou.

Parfém nanášejte na místa, kde proudí krev, nejlépe na zápěstí, na krk, někdo má dobré zkušenosti s jeho jemnou aplikací do vlasů. Vybírejte však speciální k tomu určené výrobky, aby vlasy  nebyly příliš vysušovány.

Barva mnohé napoví

Pokud kupujete parfém jako dárek a příliš se v této oblasti nevyznáte, je možno se orientovat také podle barvy. Růžová obsahuje esence z růží, bílá bývá květinová, tmavší je z exotických rostlin, zelená má blízko k mechům a kapradinám.

Pozor je potřeba si při koupi parfému dát na falešný výrobek. Někdy vás na něj upozorní nízká cena, jindy je však poměrně těžké nepůvodnost rozpoznat. Balení bývá věrohodné, tudíž jej poznáte až při prvním použití. Nevydrží působit déle než půl hodiny a jeho vůně často nebývá příjemná, jak jsme zvyklí od originálu. Parfém se rozhodně vyplatí koupit u renomovaných obchodníků, kde se s padělkem nesetkáte, a vyvarujete se tak zklamání a následným dohadům s prodejcem.

reklama
reklama
reklama