reklama

NA DOVOLENOU JEN S LÉKÁRNIČKOU

aneb pozor na cestovatelský průjem

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.

Neskutečné se stalo skutečností - pro většinu z nás je nejoblíbenější období v roce zde. Konečně můžeme zhmotnit veškeré plány na letní dovolenou, které nás držely nad vodou během  temných zimních měsíců. Pečlivě plánujeme trasy na všechna místa, která chceme navštívit, i co budeme mít při takových příležitostech s sebou. Ale neměli bychom zapomínat na jednu z nejdůležitějších věcí - a sice důkladně vybavenou lékárničku. Na cestách nás mohou potkat různé zdravotní nepříjemnosti a ne vždy je lékárna po ruce. A když je, tak v zahraničí se nemusíme dobře dorozumět.

 

Z čeho vzniká cestovatelský průjem

 

Průjem na dovolené - akutní - není nic neobvyklého, zejména pokud cestujeme za hranice Evropy. Zatímco z Evropy a Severní Ameriky si průjem přiveze 7 % cestovatelů, ze zemí Asie a Afriky 57 %. Cestovatelský průjem může vzniknout oslabením organizmu, cestovním stresem, změnou režimu, nebo i nedostatkem spánku během naší dovolené. Nejčastější příčinou však bývá konzumace nezvyklých jídel, alkoholu, celková změna prostředí nebo nedostatečná hygiena úpravy potravin navštívené země. Většina takových průjmů mívá lehký průběh a samotné onemocnění odezní do 3 dnů. Jelikož akutní průjem znamená pro organizmus významnou ztrátu tekutin a důležitých minerálů, je zapotřebí tento stav co nejdříve léčit. Dehydrovaný organizmus zotavíme zvláštním dietním režimem, podáváním tekutin s minerály, a dále pak  léčením příznaků - to znamená snížením počtu stolic a zastavením průjmu, aby nedocházelo k prohloubení celkové dehydratace. Od nepříjemných obtíží  akutního průjmu (nezaměňovat s chronickým, který vyžaduje odborné lékařské vyšetření) nám pomohou přípravky dostupné bez lékařského předpisu v lékárnách. Je  zbytečné nechávat tělo, aby  si s tímto stavem poradilo samo. Představa, že průjem pročistí organizmus, je mylná. Organizmus je průjmem naopak zbytečně zatěžován.

 

Jak průjem na cestách léčit? K léčbě průjmu jsou určeny léčivé přípravky Imodium(R) a Imodium(R) Plus! Neměly by chybět v žádné lékárničce.

 

Imodium(R) je k dostání ve dvou variantách - Imodium(R), tvrdé tobolky a Imodium(R) Plus, žvýkací tablety.

 

IMODIUM(R) PLUS - účinek nastupuje obvykle již během 1. hodiny!

Léčivý přípravek IMODIUM(R)  PLUS patří do skupiny antidiaroik určených k léčbě průjmu. Léčí průjem jakéhokoliv původu, např. způsobený viry, bakteriemi, při střevní chřipce, dietní chybě, stresu. Jeho největší výhodou, kterou ocení všichni, kteří jsou občas vystaveni nepříjemným důsledkům vyvolaných průjmem, je rychlá a šetrná úleva - nepříjemné příznaky obvykle odezní již po první dávce, a to díky léčivé látce loperamid-hydrochloridu. Rychle tak vrátí Vašemu tělu harmonii.

Imodium(R) Plus tlumí navíc i nepříjemné doprovodné příznaky, jako jsou nadýmání, plynatost a křeče.

Reklama na lék. Imodium(R), tvrdé tobolky, obsahuje loperamid hydrochlorid. Imodium(R) PLUS, žvýkací tablety. Perorální podání. Před použitím si pečlivě pročtěte příbalovou informaci.

McNeil Products Ltd., Místní zástupce: Johnson & Johnson, s.r.o., Karla Engliše 3201/6, 150 00 Praha 5, tel.: +420 227 012 111     

EM_201106080 

Více inormací naleznete zde

reklama
reklama
reklama